26 Kasım 2019 Boşa Düşecek Domainler

Bugün Boşa Düşecek Domainler!

4 adet 4 harfli com domaini bugün büyük bir ilgi çekiyor. Hızlıca paraya döndürebileceğiniz efsane domainlerden biridir. Bugün sadece 4 harf com’lar değil, İngizlice Domainler ve Rakam Domainleri de ilgi çekmektedir.

TAMAMINI GÖR

Alan adı Güvenliğinde nelere dikkat etmeliyiz ?

Alan adı sahiplerinin yönettiği alan adlarında nelere dikkat etmesi gerektiğinden bahsettik.Eğer alan adı güvenliğini almazsanız alan adınızı çaldırabilirsiniz.

Alan adı whois Bilgilerini onaylama

icann tarafından artık alan adlarında whois de yer alan E-Posta adresinin onaylanması şartı koşulmuştur.Eğer whois de yer alan mail adresinizi onaylamazsanız alan adınız suspend duruma düşer sitenizin erişimi kesilecektir

Whois bilgilerini onaylamanız için alan adı sağlayıcınızdan tarafınıza E-Posta gelecektir gelen e postadaki ona linkine tıklayarak alan adı whois bilgilerinizi onaylayabilirsiniz.Tekrar whois bilgilerinizi değiştirmediğiniz sürece tekrar onay gerekmeyecektir.

Alan adı Transfer Kilidi

Alan adı transfer kilidi alan adınızın transfer edilmesini engeller.Eğer alan adınızı transfer etme gibi bir düşünceniz varsa alan adı transfer kilidinizi “Açık” duruma getirerek transfer işlemini yapılmasını engelleyebilirsiniz

Whois de kullandığınız E-Posta Adresi

Whois de yer alan e posta adresi ana eposta adresiniz olmamasına özen gösterin çünkü whois de yer alan e posta adresi herkese açık olduğu için sürekli tarafınıza ilgili , ilgisiz spam virüs e postalar gelecektir.Bu hem sizin güvenliğinizi hemde eposta sunucunuzu gereksiz şişirecektir bundan dolayı önerimizi alan adlarınız için özel bir mail hesabı oluşturup bu maili sadece alan adları yönetiminde kullanmanızdır.